Sapa

Opis

Powstała w 1963 r. w Szwecji Sapa Aluminium jest międzynarodowym koncernem przemysłowym produkującym wysoko wyspecjalizowane komponenty aluminiowe. Firma jest wiodącym producentem profili aluminiowych w Europie z szerokim spektrum działania w obszarach transportu, budownictwa, inżynierii elektronicznej i mechanicznej. Obrabia i sprzedaje profile aluminiowe oraz komponenty w rozmaitych kształtach. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się obróbka mechaniczna: cięcie, wiercenie, otworowanie, gwintowanie, zgniatanie, stępianie ostrych krawędzi oraz obróbka powierzchniowa: anodowanie i lakierowanie proszkowe. Szybki oraz dynamiczny rozwój firmy spowodował jej ekspansję i możliwość uruchomienia produkcji w innych krajach Europy, Azji i Ameryki.
W 1993 r. Sapa uruchomiła produkcję w Trzciance. Już dwa lata później zbudowała drugą linię produkcyjną, a w roku 1999 swoją działalność zainaugurował Wydział Obróbki Mechanicznej w Trzciance oraz Zakład Obróbki Powierzchniowej (wydział lakierni proszkowej) w Łodzi. Obecnie Sapa Aluminium Sp. z o.o. posiada 25% polskiego rynku profili aluminiowych, sukcesywnie wzrasta również sprzedaż na eksport.
Firma Sapa, jako jedyny z producentów profili aluminiowych ma możliwość dostarczania gotowych komponentów. Do jej głównych klientów należą m.in. firmy takie jak: AMICA, RENAULT, SCANIA , SONY czy THULE.
Wyznacznikiem jakości jest Certyfikat ISO 9002, który w 1998 r. przyznała Sapie renomowana jednostka certyfikująca – norweska firma Det Norske Veritas. Firma została także odznaczona certyfikatem Qualicoat oraz Qualanod.

:

Kontakt

Adres: ul. Kopernika 18, 64-980 Trzcianka

Dni i godziny otwarcia:

Telefon/Fax:
67 35 25 105,

Oferta

CennikGaleria

Opublikowano w: Produkcja